On-line hry obecně - jaký byl vývooj

První on-line game, v češtině hra hraná „na živo“, se objevila na internetu již před více jak deseti lety. Nejprve šlo o textové strategie, později se společně s větší oblibou a rozšířením grafiky, objevila také technologie Flash. Ještě však kolem roku 2000 byla většina uživatelů připojena pomalým modemem a ten stačil pouze na prohlížení stránek. V posledních letech se velice rozšířilo rychlé připojení k internetu technologií xDSL a i ostatní typy připojení se dočkaly výrazného zrychlení. Tím se postavil základ pro rozvoj zábavních serverů na internetu k nimž vždy patřily i hry. Každý z nás si rád nějakou tu hru zahraje, neboť je to pro nás přirozené. Je to také určitá forma odreagování od náročného pracovního dne. Díky rychlému připojení již není problém během několika málo chvil načíst nějakolika megabajtovou on-line flash hru.

On-line hry v Čechách

Na českém internetu se v poslední době objevuje stále více serverů podobných tomuto. Tím vzniká velice silné konkurenční prostředí a není tak snadné dostatečně zaujmout uživatele. Konkurenčí prostředí je však dobré pro zvyšování kvality jednotlivých webů. Doufáme, že se nám v tomto prostředí podaří dostatečně prosadit a najdeme spoustu spokojených uživatelů mezi ženami i muži v široké věkové škále. Snažíme se tedy přinést pro každého něco.

Ovládání a spuštění

Každá hra je vytvořena tak, aby byla jednoduše ovladatelná, nejčastěji myší či pomocí několika málo kláves. Spustit hru lze v každém webovém prohlížeči, nezávisle na operačním systému. Jedinou podmínkou je nainstalování odpovídajících pluginů Flash a ShockWave. Pokud nějaký z nich nemáte a hra vám nejde spustit, použijte odpovídající odkaz v pravém menu.